3 курс ФЕМУ Практична робота "Форма предметів"
Інструкція до практичного заняття
Тема: Складання
конспектів дидактичних ігор на закріплення у дітей знань про форму предметів.
Мета: Сформувати
у студентів навички практичного застосування теоретичних знань з теми «Форма» з
дітьми 5 р.ж., вміння добирати дидактичні ігри та вправи, складати плани-конспекти
та використовувати необхідний дидактичний матеріал. Розвивати практичні уміння
та навички. Здійснювати професійну спрямованість.
Обладнання: інструкції
до практичного заняття, дидактичний матеріал
Література: Метлина Л.С.Математика
в детском саду. – М.:
Просвещение,
1984.
Ігнатьєва С.А. Математика
(середня група). - Вид. "Ранок", 2008
Бородата Л.В. Кмітливі математики. - К., 1992
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організація початку заняття.
ІІ.
Повідомлення теми і мотивація навчальної
діяльності
ІІІ. Актуалізація знань
студентів.
ІV. Виконання
практичних завдань.
Завдання 1. Відповідно до алгоритму,
розкрийте методику ознайомлення дітей: І варіант - з кубом; ІІ варіант - з кулею
Алгоритм
ознайомлення з геометричною фігурою.
1. Показати геометричну
фігуру і назвати її;
2. Запропонувати дітям
назвати фігуру;
3. Запропонувати знайти
таку фігуру серед інших фігур;
4. Обстежити фігуру за
допомогою усіх аналізаторів;
5. Назвати ознаки
геометричної фігури;
6. Порівняти її з іншою,
вже знайомою фігурою;
7. Виконати
практичні дії з цією фігурою (представленою у різних розмірах і кольорах).
Завдання 2. Запропонуйте дидактичні
ігри та вправи щодо закріплення знань дітей 5 р.ж про форму предметів
Завдання 3 . Складіть конспект
дидактичної гри (за вибором) з розділу «Форма. Геометричні фігури» за такою схемою:
Назва гри.
Мета гри.
Обладнання.
Хід гри (зацікавлення, основна частина, підсумок гри)
Завдання 2. Запропонуйте дидактичні
ігри та вправи щодо закріплення знань дітей 5 р.ж про форму предметів
Завдання:
Підібрати цікавий дидактичний матеріал для роботи з дітьми з розділу «Форма». (вправи, художнє слово, наочність)
Москаленко
ВідповістиВидалити