3 курс ФЕМУ Практична робота " Моделювання та аналіз занять для дітей середньої групи"
Практичне заняття
Тема: Моделювання
та аналіз занять для дітей середньої
групи.
Мета: : Уточнити і розширити знання студентів з методики
роботи по формуванню у дошкільників математичних уявлень. про геометричні фігури та форму
предметів. Аналізувати взаємозв’язки і взаємозалежності, відбирати доступний
віку обсяг знань і доступно подавати дітям згідно з методичними рекомендаціями,
використовуючи різні методи з
застосуванням наочних і дидактичних посібників. Розвивати вміння спостерігати і
аналізувати роботу вихователя з дітьми по формуванню математичних уявлень.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організація початку заняття.
ІІ.
Повідомлення теми і мотивація навчальної
діяльності
Переглянути відео заняття
з математики в середній групи за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=rgXw9G-CcfA
Проаналізувати за схемою.
Схема аналізу заняття
1.
Вид заняття. Які програмові
завдання з математики розв’язувались під час заняття?
2.
Підготовка до заняття (добір
необхідного дидактичного матеріалу: посібників, іграшок; створення умов для
проведення заняття, підготовка приміщення, обладнання, сприяння виникнення
інтересу в дітей до даного заняття).
3.
Хід заняття:
а) продуманість
способів організації дітей, прийоми початку заняття, доцільність їх
використання, врахування вікових особливостей дітей. Чіткість повідомлення
мети, прийоми зацікавлення темою заняття;
б) плавність
переходу від вступної до основної частини заняття;
в) доцільність
вибору методів та прийомів, використаних вихователем у ході заняття;
г) дотримання
вимог до постановки запитань: чіткість пояснень, змістовність, доступність
розповіді вихователя. Чи достатньо активізувалась мова, мислення, уява дітей,
чи пропонувались дітям завдання різного ступеня складності, чи враховувались
при цьому індивідуальні та вікові особливості дітей? Чи розвивались на занятті
пізнавальні інтереси дітей?
д) поведінка
вихователя, тон, характер звертання до дітей, культура мови;
є) прийоми проведення заключної частини заняття,
доцільність їх використання.
5.Оцінка
діяльності дітей: прийоми активізації мислення та мови дітей на занятті.
Розуміння дітьми навчального матеріалу, вміння оперувати раніше здобутими
знаннями, реальність, повнота цих знань.
6.Позитивні
сторони проведення заняття, його недоліки.
7. Висновки: якісна та кількісна оцінка тривалості занятгя; прояви творчості,
оригінальності у підготовці і проведенні заняття..
Домашнє завдання:
Підготуватися до контрольної роботи. Повторити всі теми до розділу "Формування математичних уявлень у дітей 5-го року життя"
Коментарі
Дописати коментар