3 курс ФЕМУ Практичне заняття "Складання конспектів дидактичних ігор з розділу «Орієнтування в просторі»"

Практичне заняття
Тема: Складання конспектів дидактичних ігор з розділу «Орієнтування в просторі»
Мета: Сформувати у студентів навички практичного застосування теоретичних знань з теми «Орієнтування в просторі» з дітьми 5 р.ж., вміння добирати дидактичні ігри та вправи, складати плани-конспекти та використовувати необхідний дидактичний матеріал. Розвивати практичні уміння та навички. Здійснювати професійну спрямованість.
Обладнання: інструкції до практичного заняття, дидактичний матеріал
Література Дитина: програма виховання і навчання дітей від двох до семи років / В.О. Огнев’юк. – 3-тє вид., дооп. та доп. – К., 2012.

ХІД ЗАНЯТТЯ

 І. Організація початку заняття.
ІІ. Повідомлення теми  і мотивація навчальної діяльності

ІІІ. Актуалізація знань студентів
1.     Назвіть програмні завдання та зміст педагогічної роботи щодо просторових орієнтувань в середній групі.
2.     Як дитина опановує вмінням застосовувати або використовувати освоєну їм систему відліку при орієнтуванні в навколишньому просторі?
3.     Перерахуйте прийменники і прислівники, що відображають просторові відносини між предметами і передають напрям руху.
4.     В чому полягають особливості розвитку просторових орієнтувань у дітей?

ІV. Виконання практичних завдань.

І варіант
Завдання 1.  Наведіть приклади вправ щодо навчання дітей умінню рухатись в заданому напрямку.
        Завдання 2. Запропонуйте дидактичні ігри та вправи щодо закріплення знань дітей 5 р.ж  про просторові орієнтири.
         Завдання 3 . Складіть конспект дидактичної гри (за вибором) з розділу «Орієнтування в просторі» за такою схемою:
Назва гри.
Мета гри.
Обладнання.
Хід гри (зацікавлення, основна частина, підсумок гри)

ІІ варіант
     Завдання 1. Наведіть приклади використання життєвих ситуацій для розвитку просторових орієнтувань
      Завдання 2. Запропонуйте дидактичні ігри та вправи щодо закріплення знань дітей 5 р.ж  про просторові орієнтири.
   Завдання 3 . Складіть конспект дидактичної гри (за вибором) з розділу «Орієнтування в просторі» за такою схемою:
Назва гри.
Мета гри.
Обладнання.
Хід гри (зацікавлення, основна частина, підсумок гри)


V. Підсумок заняття
 VІ. Домашнє завдання: Підібрати цікавий дидактичний матеріал для роботи з дітьми з розділу «Орієнтування в просторі»

Коментарі

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

4 курс Державний екзамен. ФЕМУ!!!!

3 курс ФЕМУ Лекція 2 "Методика ознайомлення з прямокутником і циліндром"

3 курс ФЕМУ Лекція 1 "Форма та геометричні фігури"