4 курс Методика виховної роботи Практична робота "Економічне виховання"


Практичне заняття

Тема: Методика проведення спостережень, екскурсій, бесід, дидактичних ігор з виховання  економічної культури дітей
Мета: розширити знання студентів щодо методики проведення різних форм роботи, вміння планувати освітньо-виховну роботу з виховання економічної культури дітей; удосконалювати навички розв’язання проблемних ситуації, складати конспекти різних видів роботи, враховуючи методику проведення. Закріпити знання, формувати вміння застосовувати отримані знання під час виконання практичних завдань, творчо підходити до їх вирішення. Виховувати професійну спрямованість, інтерес до майбутньої професії.
Хід заняття
Виконання практичних завдань.

Завдання 1.
               Пригадайте казки, які можна використовувати в економічному вихованні дітей. Зазначте мету до кожної з них.
Завдання 2.
           Познайомитись з планом-конспектом бесіди та проаналізувати.
Питання для аналізу.
1.           Які економічні знання закріплюються, розширюються під час бесіди?
2.           Які морально-економічні якості дітей можуть бути сформовані під час цієї бесіди?
Тема. Гроші та історія їх виникнення
Мета. Познайомити дітей з тим, як виникли в суспільстві гроші; узагальнити наявні знання про гроші взагалі, формувати уявлення про те що їх заробляють працею і витрачають на купівлю товару й оплату послуг.
Матеріал: паперові гроші та металеві монети - українські та /якщо є можливість/ інших країн.
На початку бесіди педагог з'ясовує, що знають діти про гроші взагалі, якими з них та за яких обставин їм доводилось оперувати. Вислуховуючи разом з дітьми відповіді малюків, вихователь, за потребою, уточнює, доповнює їх. Потому веде розповідь про те, як і коли виникли гроші.
- Був час, коли гроші нікому взагалі не були потрібні. Все, що було необхідно людям для існування вони виробляли самі. Це були продукти харчування, взуття, одяг; і люди були невибагливі, оскільки доставалося все ціною дуже важкої праці.
Згодом роботу стали розподіляти: одні почали лише вирощувати хліб та інші культури, другі - пасли худобу, треті - робили знаряддя праці, виготовляли різну продукцію - тканини, шкіру тощо, а з них - одяг, взуття та інше. Люди стали домовлятися один з одним щодо обміну своїх товарів - того, що вони виробляли самі і якого в них виявлялося забагато - на інший, в якому відчували потребу. При цьому вони мали скласти, так би мовити, свою ціну: скажімо, за одну корову - певну кількість мішків зерна чи борошна - стільки - то м'яса. Інакше кажучи - відбувався обмін товарами.
З часом усе важче ставало робити такий обмін, оскільки товарів більшало, і потреба в певному з них могла виникнути десь далеко від місця виробництва товару. Тож обмінювати товари ставало надзвичайно важко, наприклад: реміснику, який хотів придбати, скажімо, чоботи, а сам виробляв колеса для воза, слід було поміняти колесо на мішок борошна, борошно - на сокиру, сокиру - на барильце меду, і лише тоді мед - на чоботи, бо чоботарю потрібен саме мед. Траплялося так, що покупець і продавець довгий час не могли знайти одне одного.
Згодом люди зрозуміли, що краще обмінювати те, що виробив, на якийсь товар одного виду, тільки треба з'ясувати, на що ж саме його обмінювати. Так виникла думка створити гроші, які б усі мали давати в обмін на будь-який товар. Першими такими "грошима" були різні речі: шкури та хутро звірів, зерно і навіть морські черепашки. В деяких країнах каблучки були не тільки прикрасою, а й правили за гроші. Для зручності на одну маленьку каблучку нанизувались маленькі - їх кількість відповідала вартості речі, яку купували. Поступово з золота й срібла почали виробляти монети. Дещо зручнішими виявилися паперові гроші, які доповнили, а до певної міри і замінили гроші-монети. Кожна країна має свої гроші. Які гроші у нас на Україні? Так, гривні й копійки. А чи знає хто, які в Росії? Правильно, рублі. А в Америці - долари, в Німеччині - марки. Може ви, діти, знаєте, які гроші в інших країнах? /Відповіді/. А як ви вважаєте, на що варто витрачати гроші, які люди заробляють власною працею?

Завдання 3. «Вправа «Економічні ситуації»
1.  Дитині на день народження подарували 1000 грн, батьки в приказному порядку вирішили купити дитині нові туфлі, а малюк хотів іграшку. Чи правильно вчинили батьки?
2.  Батьки тільки завтра одержать зарплатню. А дівчинка вередує бо саме зараз бажає цукерок. Що ви їй порадите?3.     Розв’язання економічної задачі
Троє поросят Ніф-Ніф, Нуф-Нуф та Наф-наф працювали будівельниками. Отримавши зарплату, вони вирішили зробити необхідні покупки. Ніф-Ніф подумав, що продукти харчування – це необхідніше, тому їх потрібно купити як найбільше. І всю зарплату витратив на продукти. Нуф-Нуф дуже любив розважатися та ласувати солодощами. Йому подобалося ходити в кафе «Ласунчик», а отже зарплати вистачило лише на вихідний день. Наф-Наф хотів купити ділянку землі для вирощування овочів та фруктів. Він довго накопичував гроші й тепер, доклавши частину зарплати, зміг здійснити своє бажання.Хто з поросят правильно використав зарплату? Чому ви так вважаєте?


Домашнє завдання. Скласти розповідь вихователя про рекламу, ярмарок, професію комерсанта, бізнесмена, підприємця і т.д (за вибором), повідомляючи коротку історію їх виникнення.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

4 курс Державний екзамен. ФЕМУ!!!!

3 курс ФЕМУ Лекція 2 "Методика ознайомлення з прямокутником і циліндром"

3 курс ФЕМУ Лекція 1 "Форма та геометричні фігури"