4 курс Методика виховної роботи Практичне заняття "Естетичне виховання дошкільників"


Практичне заняття
Тема: Планування роботи з естетичного виховання для дітей різних вікових груп.
Мета: розкрити методику роботи щодо вестетичного виховання дітей; формувати практичні вміння і навички студентів, сформувати установку на вдосконалення якості процесу виховання у дошкільних закладах. Закріпити знання, формувати вміння застосовувати отримані знання під час виконання практичних завдань, творчо підходити до їх вирішення. Виховувати професійну спрямованість, інтерес до майбутньої професії.
Обладнання: Інструкції для практичної роботи.
Хід заняття
1.     Доведіть необхідність естетичного  виховання дітей.
2.     В чому полягає мета естетичного виховання?
3.     Як організовується робота з формування естетичної культури дошкільників?
4.     Як організовується робота з естетичного виховання дошкільників?
Ш. Повідомлення теми і мети заняття.
IV.    Виконання практичних завдань.

Завдання 1.
               Складіть приблизний план роботи з естетичного виховання дітей дошкільного віку на квартал для однієї з вікових груп (за вибором), враховуючи різноманітні форми роботи р (таблиця)
№ п/п
Вікова група
Тема
Форма проведення
Мета






Завдання 2. Розв’язання педагогічної задачі.
Вихователька старшої групи часто запи­тує у своїх вихованців, що цікавого вони бачили, йдучи до дитячого садка.          
Ось деякі розповіді дітей:
    Коли я йшов, — каже хлопчик, — бачив сонце. Воно велике, червоне. Я тепер знаю, яке сонце треба ма­лювати.
    Я бачила гарні дере ва, на них іней.
    Я бачив, як міняться на сонці бурульки, як виблис­кує сніг на сонці. Якщо придивитися, сніг голубуватого кольору .і в затінку це помітніше.
     Я бачила, як красиво кружляли й падали м'які, пухнасті лаіпаті сніжинки, — каже Оленка.
      Молодець, Оленочко, — сказала вихователька, — гарно розповіла. Майже як у вірші, пам'ятаєте:
Білий сніїг, пухнастий,
Падає, кружляє
І на землю тихо
Ковдрою лягає...
Багато дітей повторюють слова вірша, пригадують, що й вони бачили, як сніг падає, кружляє. Це дуже кра­сиво.

1.      3 якою метою вихователька просила дітей розпові­дати про найцікавіше, помічене по дорозі до дитячого садка?
2.     Яке значення художнього слова у сприйнятті кра­си оточуючого?

V.                              Підсумок заняття.
VІ. Домашнє завдання. Опрацювати тему «Методика проведення різних видів театру, свят, розваг, художньо - дидактичних ігор»

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

4 курс Державний екзамен. ФЕМУ!!!!

3 курс ФЕМУ Лекція 2 "Методика ознайомлення з прямокутником і циліндром"

3 курс ФЕМУ Лекція 1 "Форма та геометричні фігури"